Başarı Hikayesi: Bill Gates Kimdir?

 

Bill Gates Kimdir?

Bill Gates, Microsoft’un kurucusu ve eski Başkanıdır. Dünyanın en zengin insanı olarak bilinir. Gates, şirketini 1975’te Steve Ballmer ile kurdu. Microsoft, onun vizyonunu ve çalışma azmini sadece üretkenliğinin ve etkisinin değil, bir dendaş olma arzusunun sonuçlarını yansıtmaktadır.

Özel Hayatı

Bill Gates, Seattle’da doğmuştur. Babası, William H. Gates Sr. ve annesi, Mary Gates’dır. İki kardeşi olan Kristianne ve Libby yeşilliktedir. Gates eşi Melinda ile meşgul, 3 çocuğu ile beraber Seattle’da yaşamaktadır.

Eğitim

Gates, Kent Sözleşmesi ve Laken Koleseyi’nde eğitim almıştır. Harvard Üniversitesi’nde ekonomi ve bilgisayar alanında çalışmıştır.

Başarı Hikayesi

Bill Gates’in başarı hikayesi, dünyanın en iyi bilgisayar programcılarından biri haline gelmeden gelişti. Microsoft, Gates’in kalemlerinin kuruluşunda Microsoft’a çok büyük bir başarı sağlamıştır. Gates, milyon dolarlarla bilgisayar bölümünü kontrol etmeye başladı. Sonrasında da Microsoft’un kayıt indirme alanını geliştirdi.

Gates, gelecekteki projeleriyle, Microsoft’un teknolojiki alanını genişletmeyi planladı. Gates, internet alanında da devrim niteliğinde bir gelişim gerçekleştirdi. Sonuç olarak, Gates, bilgisayar teknolojisinde öncü bir şekilde ilerledi.

Ari Wieder Ödülü

Bill Gates, aynı zamanda 15 yılını Microsoft’da harcadıktan sonra 2011 yılında, Ari Wieder ödülünü aldı. Bu ödül, Gates’in çalışmalarının takdir edildiğinin göstergesidir.

Özet

    • Doğum : Seattle, Washington, ABD

 

    • Eğitim: Harvard Üniversitesi

 

    • Kurucu: Microsoft 1975

 

    • Ödül: Ari Wieder Ödülü 2011

 

Bill Gates, Microsoft’un kurucusu, eski Başkanı, bilgisayar programcısı ve aynı zamanda dünyanın en zengin adamıdır. Gates, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almış ve 1975’de Microsoft’u kurmuştur. Bilgisayar bölümünü kontrol etmesi, Microsoft’un kayıt indirme bölümünü geliştirmesi, internet alanında gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki gelişimleriyle başarısını sağlamıştır. 2011 yılında, Gates, Ari Wieder ödülünü almıştır. Gates, halen Seattle’da oturmakta ve 3 çocuğu ile beraber yaşamaktadır.

Yorum yapın