Genelhaberler

Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin Altın Değerinde Tavsiyeler

İnsanoğlu varolduğundan itibaren ya işçi yada iş veren sıfatlıyla yüzleşmiştir. Eğer iş verenler arasına girmek istiyorsanız mutlaka ‘’Kendi İşinizi Kurmayı’’ hedefleyenler arasındasınızdır. Bazıları bu hedefleri tamamlıyor. Bazıları ise bu yolda çabuk pes etmektedir. Bu yazıda bu fikirlerin gerçekleştirebilmeniz için birkaç tavsiyede bulunacağız…

Alanınızda Marka Olmayı Hedefleyin

Özellikle genç girişimcilerin hedefleri arasında ilk sırada olan markalaşmak duygusu tamamen motivasyon ve gelecek sağlayacaktır. Kuracağınız işletmeye sıradan bir isim yerine marka isim vererek: Daha çok tanınmasına katkı sağlayacaksınız. Belirli bir zaman diliminden sonra ise Markanızın Otoriter bir şirket haline gelmesi büyük olasılık.

Geri Dönüşüm Sağlayacak Müşterileri Seçin

İşinizin ömrünü belirleyen müşterilerdir. Bu yüzden markanızı oluşturmadan önce ilk olarak geri dönüşüm (alım-satım) sağlayacak müşterileri bulmalısınız. Doğru kitleyi bulmak için Sponsor reklamları vb. durumlarla bulabilirsiniz.

Pes Etmemek İçin 2 Yılınızı Ayırın

İşletmenizi ilk kurduğunuz andan itibaren birçok sorun ile karşı karşıya kalacaksınız. İlk 1-2 yıl boyunca istediğiniz hedeflere tam varamayabilirsiniz ancak 2. Yıl sonunda artık hedeflerinize yavaş yavaş ulaşmış olacaksınız. Bu zaman dilimi içerisinde öğrendikleriniz işletmenizin misyonlarını da belirleyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu