İnternetten Para Kazanmak İçin 10 Farklı Yöntem

Son yılların popüler kelimesi “internetten para kazanmak” Zor gibi görünse de para kazanmanız için birçok yöntem bulunuyor.
İnternetten para kazanabileceğiniz 10 Yöntemi sizler için sıraladık.

1- SMM PANELİ KURARAK PARA KAZANMAK

SMM Nedir ? Diye aklınıza takılan temel sorunun cevabı “Social Media Marketing” yani Sosyal Medya Platformların da ; takipçi, beğeni, izlenme, yorum gibi hizmetlerin sağlanmasıdır. Büyük firmalardan api desteğiyle 0.8 / 0.7 kuruş civarlarında bu hizmeti alarak kendi oluşturacağınız smm panelinize bu listeyi aktararak 2 TL / 3 TL gibi rakamlara satarak yaklaşık 2-3 kat civarı gelir elde edebilirsiniz.
SMM Panel de en çok gelir edilen platformlar :
– İnstagram
– Youtube
– Pinterest

2- İNSTAGRAMDA SATIŞ YAPARAK PARA KAZANMAK

Teknolojinin üst seviyeye ulaştığı bu zamanlarda sosyal medya da bir gelir kapısıdır. Özellikle 25 – 45 yaş aralığı; İnstagram da satış yapabileceğiniz odak kitledir. Bayan ağırlıklı olan bu kitlelere komisyonlu veya bayilik olarak alacağınız ürün veya eşyalara belirli bir kâr elde edecek şekilde fiyat koyarak sizin için bir gelir kapısı olabilir.
İnstagram da hangi ürünler satılmalı
Hedeflediğiniz kitleye göre değişkenlik gösterse de rekabet ve en çok gelir edebileceğiniz ürünler :
– Saat
– Çanta
– Ayakkabı
– Gümüş Takı
– Hediyelik Eşya
– Telefon Kılıfları

3- MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK

Para kazanmanın en basit yolu makale yazmaktır. Makale yazmaniz için gerekli olan nitel özellikler; kelime birikiminiz yüksek olmalı, yinelemeden kaçınmalısınız, Seo’ya hakim olmalısınız. Ve en önemlisi yazım kurallarına mutlaka uyulmalı. Bu özelliklere sahip olduğunuzda ticaret platformlarında iş ilanı vererek günlük minimum 25 – 150 TL aralığında kazanç elde edebilirsiniz
Makale yazarlarının kullandığı ticaret platformları :
– R10
– Wmaraci
– Bionluk
– Facebook seo grubları

4- YOUTUBE İLE PARA KAZANMAK

Eğitici veya Eğlendirici bir yapıya sahipseniz bunlari videoya yansıtarak para kazanabileceğiniz en güzel sosyal medya platformudur “Youtube”. Videolarınızın özgüm ve herhangi bir telif hakkı olmaması gerekmektedir. İzlenme oranına göre kazanç artsada, Reklamlara gelen tıklar 2x katı katar artırmaktadır. Ek iş olarak yapabileceğiniz bu işten ortalama aylık 200 – 500 TL Kazanç elde edebilirsiniz.
Youtube gelir seviyesi yüksek kategoriler :
– Eğitim
– Vlog
– Müzik

5- DOMAİN ALIP SATARAK PARA KAZANMAK

Kelime Belleğiniz yüksek ise tam size göre bir para kazanma yöntemi. Boş durumda ki Jenerik alan ( ör. araba yıkama, istanbulhaber, yemektarifleri gibi ) adlarını alarak ticaret forumlarında yüksek miktara satabilirsiniz.
En çok tercih edilen domain firmaları :
– Godaddy ( yabancı )
– Name ( yabancı )
– Namecheap ( yabancı )
– İsimtescil ( yerli )
– Natro ( yerli )
– Veridyen ( yerli )
– Guzel net ( yerli )
– Turhost ( yerli )
Yukarıda ki firmalardan 6-7 dolar karşılığında alan adınızı kayıt ettirebilirsiniz. Başta yabancı firmalar olmak üzere çeşitli kampanyalar ile 1 dolar üzerinden işlem yapabilirsiniz.

6- BACKLİNK SATIŞI YAPARAK PARA KAZANMAK

Web siteler üzerinden gelir etmeyi düşünenler için alternatif bir yöntemde backlink satışı yapmaktır. Backlink satışı yapmanız için size ait blog yada sizden bağımsız websitelerine üyeliğiniz olmak zorunda. Yorum yazıp yada konu içerisinde paylaşacağınız linkler ile işverenin websitesinin otoriterisini artırmış olacaksınız.

Hem iş verenin, Hemde işi yapanın kârlı çıkacağı bu yöntem kariyer açınızdan ciddi bir etki yaratmanın yanısıra yüksek miktarlarda gelir de elde etmenize olanak sağlar.

7- BLOG AÇARAK PARA KAZANMAK

“Google ile çalışmak” cümlesini gerçekleştirmek için bir konu üzerine blog açarak para kazanabilirsiniz. Deneyim ve bilgi aktarımınızıda paylaşabileceğiniz bu blogda “Adsense üzerınden para kazanabilirsiniz.”

Bloğuzu açarken dikkat etmeniz gereken unsurlarsan birkaçı :
Sürekli bir çizgiyi korumalısınız. “ör. Hevesle açılan bir blog birkaç ay sonra bırakılabiliyor”
Doğru reklam çalışması yapın.
Çoklu kategori yerine tek bir alana yönelebilirsiniz.

8- FOTOĞRAF SATARAK PARA KAZANMAK

Yanlış okumadınız ! Size ait, Sizin kadrajınızdan özgün görselleri satarak para kazanabilirsiniz. Fotoğrafçılar başta olmak üzere hem severek hemde dijital ortamda global pazarlara ulaşabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafların telif hakkını belirli bir ücret karşılığı satabilirsiniz.
Dünya çapında bilinen fotoğraf satma siteleri :
– İStockPhoto
– ShutterStock

9- YETENEKLERİNİZ İLE PARA KAZANIN

Bir konu hakkında uzmanlaştınız veya doğuştan gelen bir yeteneğiniz varsa bunları paraya çevirebilirsiniz. Freelancer olarak yapacağınız bu çalışmalarla ciddi gelirler elde edebilirsiniz ( ör. Grafik tasarım üstüne yeteneği olan birey; altaki sitelerden herhangi birinde iş ilanı vererek tasarım karşılığı gelir elde edebilir. )
Freelancer olarak çalısabileceğiniz websiteler :
-BiOnluk ( yerli )
– SadeceOn ( yerli )
– R10 vb. ( yerli )
– Freelancer ( yabancı )
– UpWork ( yabancı )
– Fiverr ( yabancı )

10- E-KİTAP YAZARAK PARA KAZANMAK

Küreselleşen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren e-book ( e-kitap ) sistemi online olarak kitap yayımlamımızı sağlıyor. İnsanlar bilgilendiren veya eğlendirici online kitaplar yazarak bunlar satışını yapabilirsin.
Normal bir kitap yazmayı düşünenler kağıt baski vb. Masraflar ile karşılacak. Bu konu da E-book’un en önemli avantajı ise reklam haricinde hiç bir masraf gerektirmemesi.

Yorum yapın