Astropay Nedir? Astropay Nasıl Alınır?

İnternette alışveriş yaparken yapacağınız ödemelerde mutlaka aklınıza soru işareti takılır örneğin: Ya kart bilgilerim kopyalınırsa vs. diyerek. Bu tür sorunların aklınıza takılmasını istemiyorsanız sanal kartları tercih edebilirsiniz. Bu tür sorunlarıda ortadan kaldırmaya yönelik olan Sanal kart türleri ülkemizde de son zamanlarda hızlıca yayılmaya başladı. Bir ön ödemeli kart sistemi olan Astropay’ın detaylarından bahsedecek olursak:

Astropay Nedir ?

Astropay kendi yazılımını destekleyen sitelerde kullanılmak üzere oluşturulan bir ön ödemeli kart sistemidir. Astropay kartlar kişiye özel üretilmektedir. Kredi, Banka kartları gibi üzerinde 16 Haneden oluşan bir pin bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kredi kartlarında ki gibi cvv ve son kullanım tarihleride bulunur. Bir sanal kart olan Astropay hesabınızda dolar olarak bakiye bulunur. Hesabınız içersinde ki bakiyeyi maximum 1 yıl için de kullanmalısınız. Aksi taktirde hesabınızda ki bakiye yanacaktır.

Astropay Nasıl Alınır ?

Banka kartlarınızı sanal ortamlarda kullanmak istemeyen kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir sanal kart olan Astropay’ı, kartınızla satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile Astropay satın alarak sanal ortamda rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Astropay’ı kredi kartından ayıran en önemli özelliği: Alışveriş yaparken herhangi bir kişisel bilginizi girmenize gerek yoktur.
En kolay Astropay alma yöntemlerinden bir diğeri ise Mobil ödeme ile Astropay almaktır. Diğer ödeme türlerine göre daha kolay ve basittir. Tek bir sms onayı ile alabileceğiniz bu sanal kart türünü online alışverişleriniz de güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Astropay almanın en kolay 2 yolunu yukarıda sıraladık bunların yanı sıra farklı ön ödemeli kartlarla veya EFT yaparakda Astropay kartına sahip olabilirsiniz.

Astropay Nasıl Kullanılır ?

Astropayı anlattığımız bu makalenin ilk başında da belirttiğimiz gibi satın almış olduğunuz her Astropay kartının üzerinde 16 Haneli pin mevcuttur. Bunu detaylandırmak gerekirse: Bakiye – Kart No – Son Kullanma Tarihi – CVV Kodu bu özel sayıları kapsayacak şekilde bir sayı oluşturulmaktadır. Alışveriş yapacağınız sitede ki gerekli bu bilgileri doldurarak ödemeyi yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise Dolar mı ? yoksa TL cinsinden mi ? ödeme yapacağınızdır.