Arthur Hayes’den Yeni Açıklama: Bitcoin 2.000 Dolara Düşecek

Kasım Ayı piyasasının 18 ay süresince sürebileceğini iddia etmesi ile kripto para piyasalarında gündemi meşgul eden Bitcoin margin trading platformu BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, yeni bir yorumlama yaptı.
Hayes, bu kez de BTC’nin 2 bin dolara düşebileceğini ortaya koydu. Hayes, henüz geçen zamanlarda ayı piyasasının uzunca bir müddet sürebileceğini söyleyerek bir nevi reaksiyonları üstüne çekmişti.

Bazı şahıslar, Hayes’in bunu maksatlı olarak yaptığını ve piyasayı manipüle ettiğini ifade eder iken, bundan bir müddet evvel Bitcoin’in 2018’i 50 bin dolar seviyelerinde kapatacağını ifade eden etkin yönetici şimdi ise bunun tam tersi istikametinde bir yorumlama yaparak Bitcoin’in daha çok kıymet kaybedeceğini ön gördüğünü belirtiyor.

Hayes, yaptığı izahta şunları söyledi:

Grafiğe baktığımda genel kanının aksine ben ciddi bir düşüş olacağını ön görüyorum. 2 bin dolar seviyeleri bana kalırsa oldukça olası. Ancak ondan ardından ne olacağını kestirmek efor. Ayrıca yeniden çoğu kripto para takipçisi ve analizcsiinden değişik olarak ben volalite düşüşünün hiç de iyiye işaret olduğunu düşünmüyorum. Bence bu tehlikeli bir vaziyet. Bitcoin’in daha çok şahıs doğrulusunda bilinmesini sağlamak için volalite gerekmektedir ve bunun kaybolması bence hiç de iyiye delalet bişi değil.

Daha evvel 50 bin dolar tahmininden ise hiçbir şeklinde bahsetmeyen Hayes’in bu yorumları, sosyal basında ‘Bu erkek pazarının vaziyetine göre işine geleni söylüyor’ tipinde yorumların da yapılmasına yol açtı.