Airdrop Nedir? Airdrop İle Kazanç Elde Etmek

Airdrop, blockchain tabanlı bir tokenin mevcut sahiplerine ücretsiz kripto para tokenleri veya coinleri dağıtılmasıdır. Bu genellikle, geliştiriciler yeni bir blok zinciri platformu oluşturmak istediklerinde ve yeni oluşturulan kripto paranın bir kısmını vererek erken benimseyenleri teşvik etmek istediklerinde gerçekleşir. İnsanların ücretsiz kripto para kazanması için çok fazla fırsat olmadığından, airdroplar blockchain meraklıları arasında popüler hale gelmiştir.

Airdrop Nedir?

Airdrop, topluluğa jeton dağıtma ve onları ilgileri ve sadakatleri için ödüllendirme yöntemidir. Projenizi yeni insanlarla tanıştırmanın ve bu konudaki haberleri yaymanın bir yoludur. Airdrop’lar genellikle blockchain projeleri tarafından yeni destekçileri ve yatırımcıları çekmek ve onları projeye alıştırmak için yapılır. Airdrop’lar genellikle kullanıcıların özel bir kod içeren bağlantıları paylaşabildiği sosyal medyada gerçekleştirilir. Birisi bu kodu cüzdanına girdiğinde, kodu veren şirketten ücretsiz token alır.

Airdrop’lar genellikle ICO’lar (İlk Para Arzı) sırasında veya bir ICO’nun sonunda yapılır. Bazen kripto para veya blok zinciri tabanlı projeler için pazarlama kampanyalarının bir parçası olarak da kullanılırlar.

Airdrop’ları Nasıl Kazanabilirsiniz?

Airdrop kazanmanın iki ana yolu vardır: airdroplara katılarak ya da stake ederek. Bir airdrop’a katılmak basittir; tek yapmanız gereken cüzdanınızı yeni tokenları alabilecek şekilde açık tutmaktır (ve bazen cüzdanınızda yeterli alan olduğundan emin olmaktır). Stake etmek daha karmaşıktır çünkü cüzdanınızı uzun süreler boyunca sürekli açık tutmanızı gerektirir. Stake etmek için ağ üzerinde işlemleri onaylamaya ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan bir node kurmanız gerekir.

Yorum yapın